Taiyo Yuden MLAST32MAB7106KPNA01
Part No.:
MLAST32MAB7106KPNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLAST32MAB7106KPNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLAST32MAB7106KPNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLAST32MAB7106KPNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLAST32MAB7106KPNA01?
Image MLAST32MAB7106KPNA01
Part Number MLAST32MAB7106KPNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)