Taiyo Yuden MLASS32NSB5473MTNA01
Part No.:
MLASS32NSB5473MTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLASS32NSB5473MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X5R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASS32NSB5473MTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLASS32NSB5473MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASS32NSB5473MTNA01?
Image MLASS32NSB5473MTNA01
Part Number MLASS32NSB5473MTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)