Taiyo Yuden MLASL329JB5335KTNA01
Part No.:
MLASL329JB5335KTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLASL329JB5335KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1210
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASL329JB5335KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLASL329JB5335KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASL329JB5335KTNA01?
Image MLASL329JB5335KTNA01
Part Number MLASL329JB5335KTNA01
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)