Taiyo Yuden MLASJ31LAC7476MTNA01
Part No.:
MLASJ31LAC7476MTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLASJ31LAC7476MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X7S 1206
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASJ31LAC7476MTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLASJ31LAC7476MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASJ31LAC7476MTNA01?
Image MLASJ31LAC7476MTNA01
Part Number MLASJ31LAC7476MTNA01
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)