Taiyo Yuden MLASJ319LB5226MTNA01
Part No.:
MLASJ319LB5226MTNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLASJ319LB5226MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MLAS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
Medical, Non-Critical
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASJ319LB5226MTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLASJ319LB5226MTNA01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASJ319LB5226MTNA01?
Image MLASJ319LB5226MTNA01
Part Number MLASJ319LB5226MTNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MLAS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)