Taiyo Yuden MLASG32NSB5106KTNA01
Part No.:
MLASG32NSB5106KTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLASG32NSB5106KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V X5R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASG32NSB5106KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLASG32NSB5106KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASG32NSB5106KTNA01?
Image MLASG32NSB5106KTNA01
Part Number MLASG32NSB5106KTNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)