Taiyo Yuden MLASG31LAB7106KTNB25
Part No.:
MLASG31LAB7106KTNB25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLASG31LAB7106KTNB25.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V X7R 1206
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLASG31LAB7106KTNB25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLASG31LAB7106KTNB25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLASG31LAB7106KTNB25?
Image MLASG31LAB7106KTNB25
Part Number MLASG31LAB7106KTNB25
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)