TDK Corporation MHQ1005P39NJTD25
Part No.:
MHQ1005P39NJTD25
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ1005P39NJTD25.pdf
Description:
FIXED IND 39NH 190MA 1.5 OHM SMD
Package/Case:
0402 (1006 Metric)
Inductance:
39 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
190 mA
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
2.1GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order MHQ1005P39NJTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P39NJTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P39NJTD25?
Image MHQ1005P39NJTD25
Part Number MHQ1005P39NJTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series MHQ-P
Package/Case 0402 (1006 Metric)
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 39 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 190 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 2.1GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1006 (0402)
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)