TDK Corporation MHQ1005P27NHT000
Part No.:
MHQ1005P27NHT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ1005P27NHT000.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 230MA 1.3 OHM SMD
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
230 mA
DC Resistance (DCR):
1.3Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
1.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order MHQ1005P27NHT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P27NHT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P27NHT000?
Image MHQ1005P27NHT000
Part Number MHQ1005P27NHT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 27 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 230 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 1.7GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package 1006 (0402)
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)