TDK Corporation MHQ1005P1N2CTD25
Part No.:
MHQ1005P1N2CTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ1005P1N2CTD25.pdf
Description:
FIXED IND 1.2NH 1.2A 30 MOHM SMD
Inductance:
1.2 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
1.2 A
DC Resistance (DCR):
30mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
13GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order MHQ1005P1N2CTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P1N2CTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P1N2CTD25?
Image MHQ1005P1N2CTD25
Part Number MHQ1005P1N2CTD25
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 1.2 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 1.2 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 13GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)