TDK Corporation MHQ1005P1N0ST000
Part No.:
MHQ1005P1N0ST000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ1005P1N0ST000.pdf
Description:
FIXED IND 1NH 1.2A 30 MOHM SMD
Inductance:
1 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
1.2 A
DC Resistance (DCR):
30mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
15GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order MHQ1005P1N0ST000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P1N0ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P1N0ST000?
Image MHQ1005P1N0ST000
Part Number MHQ1005P1N0ST000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 1 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 1.2 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 15GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)