TDK Corporation MHQ1005P18NHT000
Part No.:
MHQ1005P18NHT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ1005P18NHT000.pdf
Description:
FIXED IND 18NH 260MA 800MOHM SMD
Inductance:
18 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
260 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
2.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order MHQ1005P18NHT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P18NHT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P18NHT000?
Image MHQ1005P18NHT000
Part Number MHQ1005P18NHT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 18 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 260 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Q @ Freq 22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 2.3GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package 1006 (0402)
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)