TDK Corporation MHQ1005P11NGTD25
Part No.:
MHQ1005P11NGTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ1005P11NGTD25.pdf
Description:
FIXED IND 11NH 450MA 240MOHM SMD
Inductance:
11 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
450 mA
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Q @ Freq:
23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
3GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order MHQ1005P11NGTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P11NGTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P11NGTD25?
Image MHQ1005P11NGTD25
Part Number MHQ1005P11NGTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series MHQ-P
Package/Case 0402 (1006 Metric)
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 11 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 450 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 3GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1006 (0402)
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)