TDK Corporation MHQ1005075HA9N1JTD25
Part No.:
MHQ1005075HA9N1JTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ1005075HA9N1JTD25.pdf
Description:
FIXED IND 9.1NH 0.45A 220 MOHM S
Inductance:
9.1 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
450 mA
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
1. How to order MHQ1005075HA9N1JTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005075HA9N1JTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005075HA9N1JTD25?
Image MHQ1005075HA9N1JTD25
Part Number MHQ1005075HA9N1JTD25
Material - Core Ceramic
Inductance 9.1 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 450 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 3GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)