TDK Corporation MHQ1005075HA6N8HTD25
Part No.:
MHQ1005075HA6N8HTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ1005075HA6N8HTD25.pdf
Description:
FIXED IND 6.8NH 0.5A 200 MOHM SM
Inductance:
6.8 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
1. How to order MHQ1005075HA6N8HTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005075HA6N8HTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005075HA6N8HTD25?
Image MHQ1005075HA6N8HTD25
Part Number MHQ1005075HA6N8HTD25
Material - Core Ceramic
Inductance 6.8 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 500 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 4GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)