TDK Corporation MHQ1005075HA40NHTD25
Part No.:
MHQ1005075HA40NHTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ1005075HA40NHTD25.pdf
Description:
FIXED IND 40NH 0.2A 1.05 OHM SMD
Inductance:
40 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
1.05Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
1.6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
1. How to order MHQ1005075HA40NHTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005075HA40NHTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005075HA40NHTD25?
Image MHQ1005075HA40NHTD25
Part Number MHQ1005075HA40NHTD25
Material - Core Ceramic
Inductance 40 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.05Ohm Max
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 1.6GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)