TDK Corporation MHQ1005075HA1N8BTD25
Part No.:
MHQ1005075HA1N8BTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ1005075HA1N8BTD25.pdf
Description:
FIXED IND 1.8NH 1A 50 MOHM SMD
Inductance:
1.8 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
50mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
9GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
1. How to order MHQ1005075HA1N8BTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005075HA1N8BTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005075HA1N8BTD25?
Image MHQ1005075HA1N8BTD25
Part Number MHQ1005075HA1N8BTD25
Material - Core Ceramic
Inductance 1.8 nH
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 9GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)