TDK Corporation MHQ1005075HA12NJTD25
Part No.:
MHQ1005075HA12NJTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ1005075HA12NJTD25.pdf
Description:
FIXED IND 12NH 0.3A 500 MOHM SMD
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
500mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
2.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
1. How to order MHQ1005075HA12NJTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005075HA12NJTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005075HA12NJTD25?
Image MHQ1005075HA12NJTD25
Part Number MHQ1005075HA12NJTD25
Material - Core Ceramic
Inductance 12 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 2.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)