TDK Corporation MHQ0603P30NJT000
Part No.:
MHQ0603P30NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ0603P30NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 30NH 160MA 2.7 OHM SMD
Inductance:
30 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
160 mA
DC Resistance (DCR):
2.7Ohm Max
Q @ Freq:
16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
1.9GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
1. How to order MHQ0603P30NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ0603P30NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ0603P30NJT000?
Image MHQ0603P30NJT000
Part Number MHQ0603P30NJT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 30 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 160 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm Max
Q @ Freq 16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 1.9GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)