TDK Corporation MHQ0603P15NHT000
Part No.:
MHQ0603P15NHT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ0603P15NHT000.pdf
Description:
FIXED IND 15NH 180MA 1.5 OHM SMD
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
180 mA
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Q @ Freq:
16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
2.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
1. How to order MHQ0603P15NHT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ0603P15NHT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ0603P15NHT000?
Image MHQ0603P15NHT000
Part Number MHQ0603P15NHT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 15 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 180 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Q @ Freq 16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 2.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)