TDK Corporation MHQ0603P13NHTD25
Part No.:
MHQ0603P13NHTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ0603P13NHTD25.pdf
Description:
FIXED IND 13NH 180MA 1.5 OHM SMD
Inductance:
13 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
180 mA
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Q @ Freq:
16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
3.2GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
1. How to order MHQ0603P13NHTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ0603P13NHTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ0603P13NHTD25?
Image MHQ0603P13NHTD25
Part Number MHQ0603P13NHTD25
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 13 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 180 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Q @ Freq 16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 3.2GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)