TDK Corporation MHQ0603P11NHT000
Part No.:
MHQ0603P11NHT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MHQ0603P11NHT000.pdf
Description:
FIXED IND 11NH 240MA 1.3 OHM SMD
Inductance:
11 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
240 mA
DC Resistance (DCR):
1.3Ohm Max
Q @ Freq:
16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
3.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
1. How to order MHQ0603P11NHT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ0603P11NHT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ0603P11NHT000?
Image MHQ0603P11NHT000
Part Number MHQ0603P11NHT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 11 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 240 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Q @ Freq 16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 3.2GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)