Taiyo Yuden MCJCS32NSB7223MTPA1J
Part No.:
MCJCS32NSB7223MTPA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCJCS32NSB7223MTPA1J.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCS32NSB7223MTPA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCJCS32NSB7223MTPA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCS32NSB7223MTPA1J?
Image MCJCS32NSB7223MTPA1J
Part Number MCJCS32NSB7223MTPA1J
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)