Taiyo Yuden MCJCQ32NSB7223KTPA1J
Part No.:
MCJCQ32NSB7223KTPA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCJCQ32NSB7223KTPA1J.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1210
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCQ32NSB7223KTPA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCJCQ32NSB7223KTPA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCQ32NSB7223KTPA1J?
Image MCJCQ32NSB7223KTPA1J
Part Number MCJCQ32NSB7223KTPA1J
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)