Taiyo Yuden MCJCQ31QAB7103KTPA1J
Part No.:
MCJCQ31QAB7103KTPA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCJCQ31QAB7103KTPA1J.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 250V X7R 1206
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCQ31QAB7103KTPA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCJCQ31QAB7103KTPA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCQ31QAB7103KTPA1J?
Image MCJCQ31QAB7103KTPA1J
Part Number MCJCQ31QAB7103KTPA1J
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)