Taiyo Yuden MCJCL31LBB7226MTPA1J
Part No.:
MCJCL31LBB7226MTPA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCJCL31LBB7226MTPA1J.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X7R 1206
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCL31LBB7226MTPA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCJCL31LBB7226MTPA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCL31LBB7226MTPA1J?
Image MCJCL31LBB7226MTPA1J
Part Number MCJCL31LBB7226MTPA1J
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)