Taiyo Yuden MCJCH32NSB7104KTPA1J
Part No.:
MCJCH32NSB7104KTPA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCJCH32NSB7104KTPA1J.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCH32NSB7104KTPA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCJCH32NSB7104KTPA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCH32NSB7104KTPA1J?
Image MCJCH32NSB7104KTPA1J
Part Number MCJCH32NSB7104KTPA1J
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)