Taiyo Yuden MCJCH32NSB7104KTPA01
Part No.:
MCJCH32NSB7104KTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCJCH32NSB7104KTPA01.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCH32NSB7104KTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCJCH32NSB7104KTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCH32NSB7104KTPA01?
Image MCJCH32NSB7104KTPA01
Part Number MCJCH32NSB7104KTPA01
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)