Taiyo Yuden MCJCE31LBB7475KTPA1J
Part No.:
MCJCE31LBB7475KTPA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCJCE31LBB7475KTPA1J.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1206
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCJCE31LBB7475KTPA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCJCE31LBB7475KTPA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCJCE31LBB7475KTPA1J?
Image MCJCE31LBB7475KTPA1J
Part Number MCJCE31LBB7475KTPA1J
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)