Taiyo Yuden MCASU32NSB7105KTNA1J
Part No.:
MCASU32NSB7105KTNA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCASU32NSB7105KTNA1J.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASU32NSB7105KTNA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCASU32NSB7105KTNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASU32NSB7105KTNA1J?
Image MCASU32NSB7105KTNA1J
Part Number MCASU32NSB7105KTNA1J
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)