Taiyo Yuden MCASU32MSB7475KPNA1J
Part No.:
MCASU32MSB7475KPNA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCASU32MSB7475KPNA1J.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASU32MSB7475KPNA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCASU32MSB7475KPNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASU32MSB7475KPNA1J?
Image MCASU32MSB7475KPNA1J
Part Number MCASU32MSB7475KPNA1J
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)