Taiyo Yuden MCAST32NSB7475KTNA1J
Part No.:
MCAST32NSB7475KTNA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCAST32NSB7475KTNA1J.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCAST32NSB7475KTNA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCAST32NSB7475KTNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCAST32NSB7475KTNA1J?
Image MCAST32NSB7475KTNA1J
Part Number MCAST32NSB7475KTNA1J
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)