Taiyo Yuden MCAST32MAB7106MPNB2J
Part No.:
MCAST32MAB7106MPNB2J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCAST32MAB7106MPNB2J.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCAST32MAB7106MPNB2J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCAST32MAB7106MPNB2J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCAST32MAB7106MPNB2J?
Image MCAST32MAB7106MPNB2J
Part Number MCAST32MAB7106MPNB2J
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)