Taiyo Yuden MCASS32NSB7473KTNA1J
Part No.:
MCASS32NSB7473KTNA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCASS32NSB7473KTNA1J.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASS32NSB7473KTNA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCASS32NSB7473KTNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASS32NSB7473KTNA1J?
Image MCASS32NSB7473KTNA1J
Part Number MCASS32NSB7473KTNA1J
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)