Taiyo Yuden MCASL32MSB5226KPNA1J
Part No.:
MCASL32MSB5226KPNA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCASL32MSB5226KPNA1J.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASL32MSB5226KPNA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCASL32MSB5226KPNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASL32MSB5226KPNA1J?
Image MCASL32MSB5226KPNA1J
Part Number MCASL32MSB5226KPNA1J
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)