Taiyo Yuden MCASL21GBB7106MTNA1J
Part No.:
MCASL21GBB7106MTNA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCASL21GBB7106MTNA1J.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASL21GBB7106MTNA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCASL21GBB7106MTNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASL21GBB7106MTNA1J?
Image MCASL21GBB7106MTNA1J
Part Number MCASL21GBB7106MTNA1J
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)