Taiyo Yuden MCASH32NSB7474MTNA01
Part No.:
MCASH32NSB7474MTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCASH32NSB7474MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASH32NSB7474MTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCASH32NSB7474MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASH32NSB7474MTNA01?
Image MCASH32NSB7474MTNA01
Part Number MCASH32NSB7474MTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)