Taiyo Yuden MCASH32NSB7224KTNA1J
Part No.:
MCASH32NSB7224KTNA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCASH32NSB7224KTNA1J.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASH32NSB7224KTNA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCASH32NSB7224KTNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASH32NSB7224KTNA1J?
Image MCASH32NSB7224KTNA1J
Part Number MCASH32NSB7224KTNA1J
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)