Taiyo Yuden MCASG32NSB7225MTNA1J
Part No.:
MCASG32NSB7225MTNA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCASG32NSB7225MTNA1J.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 35V X7R 1210
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASG32NSB7225MTNA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCASG32NSB7225MTNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASG32NSB7225MTNA1J?
Image MCASG32NSB7225MTNA1J
Part Number MCASG32NSB7225MTNA1J
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)