Taiyo Yuden MCASG32MAB7106KPNA1J
Part No.:
MCASG32MAB7106KPNA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCASG32MAB7106KPNA1J.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASG32MAB7106KPNA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCASG32MAB7106KPNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASG32MAB7106KPNA1J?
Image MCASG32MAB7106KPNA1J
Part Number MCASG32MAB7106KPNA1J
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)