Taiyo Yuden MCARQ219SCG1R1BTRA01
Part No.:
MCARQ219SCG1R1BTRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCARQ219SCG1R1BTRA01.pdf
Description:
CAP CER 1.1PF 250V C0G/CG 0805
Capacitance:
1.1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCARQ219SCG1R1BTRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCARQ219SCG1R1BTRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCARQ219SCG1R1BTRA01?
Image MCARQ219SCG1R1BTRA01
Part Number MCARQ219SCG1R1BTRA01
Product Status Active
Capacitance 1.1 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)