Taiyo Yuden MCARQ219SCG160JTRA01
Part No.:
MCARQ219SCG160JTRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCARQ219SCG160JTRA01.pdf
Description:
CAP CER 16PF 250V C0G/CG 0805
Capacitance:
16 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCARQ219SCG160JTRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCARQ219SCG160JTRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCARQ219SCG160JTRA01?
Image MCARQ219SCG160JTRA01
Part Number MCARQ219SCG160JTRA01
Product Status Active
Capacitance 16 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)