Taiyo Yuden MCARQ219SCG130JTRA1J
Part No.:
MCARQ219SCG130JTRA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCARQ219SCG130JTRA1J.pdf
Description:
CAP CER 13PF 250V C0G/CG 0805
Capacitance:
13 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCARQ219SCG130JTRA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCARQ219SCG130JTRA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCARQ219SCG130JTRA1J?
Image MCARQ219SCG130JTRA1J
Part Number MCARQ219SCG130JTRA1J
Product Status Active
Capacitance 13 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)