Taiyo Yuden MCARQ167SCG6R8DTRA1J
Part No.:
MCARQ167SCG6R8DTRA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCARQ167SCG6R8DTRA1J.pdf
Description:
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCARQ167SCG6R8DTRA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCARQ167SCG6R8DTRA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCARQ167SCG6R8DTRA1J?
Image MCARQ167SCG6R8DTRA1J
Part Number MCARQ167SCG6R8DTRA1J
Product Status Active
Capacitance 6.8 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)