Taiyo Yuden MCARQ167SCG6R8CTRA01
Part No.:
MCARQ167SCG6R8CTRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCARQ167SCG6R8CTRA01.pdf
Description:
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCARQ167SCG6R8CTRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCARQ167SCG6R8CTRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCARQ167SCG6R8CTRA01?
Image MCARQ167SCG6R8CTRA01
Part Number MCARQ167SCG6R8CTRA01
Product Status Active
Capacitance 6.8 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)