Taiyo Yuden MCARQ167SCG680JTRA1J
Part No.:
MCARQ167SCG680JTRA1J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCARQ167SCG680JTRA1J.pdf
Description:
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCARQ167SCG680JTRA1J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCARQ167SCG680JTRA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCARQ167SCG680JTRA1J?
Image MCARQ167SCG680JTRA1J
Part Number MCARQ167SCG680JTRA1J
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)