Taiyo Yuden MCARQ167SCG1R5BTRA01
Part No.:
MCARQ167SCG1R5BTRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCARQ167SCG1R5BTRA01.pdf
Description:
CAP CER 1.5PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance:
1.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCARQ167SCG1R5BTRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCARQ167SCG1R5BTRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCARQ167SCG1R5BTRA01?
Image MCARQ167SCG1R5BTRA01
Part Number MCARQ167SCG1R5BTRA01
Product Status Active
Capacitance 1.5 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)