Taiyo Yuden MCARQ167SCG0R3ATRA01
Part No.:
MCARQ167SCG0R3ATRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MCARQ167SCG0R3ATRA01.pdf
Description:
CAP CER 0.3PF 250V C0G/CG 0603
Capacitance:
0.3 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCARQ167SCG0R3ATRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCARQ167SCG0R3ATRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCARQ167SCG0R3ATRA01?
Image MCARQ167SCG0R3ATRA01
Part Number MCARQ167SCG0R3ATRA01
Product Status Active
Capacitance 0.3 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)