Taiyo Yuden MBRLA219SB5226MTNA18
Part No.:
MBRLA219SB5226MTNA18
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBRLA219SB5226MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 22UF 4V X5R 0508
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MBRL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBRLA219SB5226MTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBRLA219SB5226MTNA18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRLA219SB5226MTNA18?
Image MBRLA219SB5226MTNA18
Part Number MBRLA219SB5226MTNA18
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MBRL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)