Taiyo Yuden MBJCU31LBB7224MTPA18
Part No.:
MBJCU31LBB7224MTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MBJCU31LBB7224MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCU31LBB7224MTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MBJCU31LBB7224MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCU31LBB7224MTPA18?
Image MBJCU31LBB7224MTPA18
Part Number MBJCU31LBB7224MTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)